Off White Blog

Breitling Racing Team osvaja malezijsku nogu Red Bull Air Racea

Ožujak 8, 2024

Unatoč teškoj sezoni do sada, uključujući tri izmjene motora u samo tri utrke ove godine, Breitling Racing Team osvojio je prvo mjesto na prvoj Red Bull Air Race održanoj u Istočnoj Aziji. Održana u Putrajaji proteklog vikenda, pobjeda je prva za glavnog pilota Nigela Lamb. Austrijski Hannes Arch i australski Matt Hall također su uspjeli posticirati postolje na drugom i trećem mjestu. Bez obzira na to, Arch je sada vodeći u ukupnom poretku sa 30 bodova. Aktualni prvak Paul Bonhomme završio je niz od 15 izravnih staza, ali ukupno je drugi s 25 bodova, dok je Lamb ušao na treće mjesto sa 17 bodova.

1

Lamb, koji je prethodno gostovao u Maleziji kao pilot izložba pet godina, i dalje je popularan u zemlji i snažnu podršku svojih obožavatelja imao je dok je odlazio u vremenu od 1: 15.023, i to najbržeg dana. Pobjeda je bila emocionalna za Lamb koji je u 43 prethodne utrke tijekom sedam sezona postigao šest plasmana na drugo mjesto.

"Naučio sam puno toga, znati ravnotežu između riskiranja i ne riskiranja previše. Odličan je osjećaj. Hvala vam na pruženoj podršci, to je timski napor, uključujući Breitling i Red Bull Air Race organizaciju. Bila je to fantastična utrka i događaj ovdje u Putrajaji, sjajno je vratiti se u Maleziju ", rekao je Lamb.