Off White Blog
Porsche se pretvara u herojskih 6 sati spa utrke

Travanj 26, 2024

Izgleda da je Porsche u dobrom položaju da preuzme vodstvo za 24 sata Le Mansa 2016, nakon što je uspio dovršiti 6 sati spavanja u incidentu. Glavna prijetnja sada je Audi, koji je pobijedio u utrci.

Nakon što je otvorio impresivnu utrku u Silverstonu, u kojoj je Brendon Hartley svladao najbrži krug utrke, Porscheov tim 7. svibnja 2016., uprkos nekoliko tehničkih poteškoća, osvojio je iznenađujuće drugo mjesto na Svjetskom prvenstvu u izdržljivosti 6 sati Spa. Tehničke poteškoće, to je, blago rečeno, naravno.

U osnovi, hibridni sustav br. 2 Porsche 919 nije uspio na startu utrke, ali nekako je uspio preći liniju na drugom mjestu. To znači da je Porsche nekako pretrčao više od 5 sati 6-satne utrke na polovini snage koju je imao i još uvijek upravljao svakima osim Audija.

Porsche 919 Hybrid,

Priznata kao jedna od najboljih na svijetu, Spa-Francorchamps staza, ili "Toboggan of Ardenes", izuzetno je tehnička sa svojim ravnim linijama i brzim zavojima. Jacky Ickx, dugogodišnji Chopardov ambasador, jedan je od jedina dva vozača koja su pobjedila i na starom 14,1 km i na novom 7 km krugu u Spa-Francorchampsu.

Kako su se temperature na stazi popele na vrtoglavih 50 ° C, topliji uvjeti pružili su ekipi priliku da se pripreme za napornih 24 sata u Le Mansu. Pet sati u, broj 66 GTE Pro Ford GT, kojim je upravljao Stefan Muecke, pretrpio je grozan sudar prilikom izlaska iz Eau Rougea prema Raidillonu, sramotno opasnom dijelu staze. Okretanje mu je pri visokoj brzini pogodilo barijere na gumama, a srećom suvozačeva strana automobila nanijela je najveću štetu.

Porsche 919 Hybrid, Porsche tim: Timo Bernhard, Brendon Hartley, Mark Webber

Brandon Hartley udobno je vodio u ranim fazama utrke, ali njegovi suigrači nisu imali tu sreću. Timo Bernhard pokupio je proboj iz krhotina i morao krstariti natrag u jame, a Webber je zadesio istu sudbinu u svom broju 1 Porsche 919 Hybrid. Čak i uz električnu energiju, Porscheov tim broj 2 Romaina Dumasa, Neela Janija i Marca Lieba uspio je završiti impresivnu sekundu iza pobjedničkog Audija.

Službeni partner tvrtke Porsche Motorsport, Chopard, također je uvjeren u sposobnost Porsche Motorsporta za nastup na francuskoj utrci. Do danas, njemački trkački tim hvali najviše pobjeda na Circuit de la Sarthe.